Kaie Kivisaar Coaching

 
Coachingu protsessis on muutus vältimatu. Aitan küsimuste abil leevendada kahtlusi ja selle läbi leida Sinul või Sinu meeskonnal paremaid lahendusi, teadlikult vastutada ja tunda edutunnet. Meil on tihtipeale olemas siht, mille suunas soovime küll liikuda, kuid pole julgust või oskust või tahet seda projekti päriselt ellu viia. Olen valitud teel toeks ja aitan püsida rajal ka siis, kui teele tekivad takistused või kõhklused, probleemid või mured, korrates ikka ja jälle küsimust: mida sa päriselt tahad? kui oluline on soovitud muutus saavutada?
Valdkonnad, kus saan toeks olla: meeskonna või iseenda motiveerimine määramatus keskkonnas; meeskonna koostöötamine; motiveeriv tagasiside ja kolleegide innustamine; personaalsed lahendused, kui soovid enda või meeskonna tööd mõtestatult teha või kohaneda millegi uuega.
 
Kohtumiseni Kaie coachingul!
 
Kaie Kivisaar Coaching
Kaie coaching

Professional Coach

Kaie coaching

Professional Team Coach

Miks ma coachin?

Oma coachingu õppetee alguses kõnetasid mind sügavalt Ericksoni coachingu põhimõtted:

  • iga inimene on ok
  • kliendis on ressursid
  • kliendi kavatsused on positiivsed
  • klient teeb oma parimad valikud
  • muutus on vältimatu

Coaching on keskendumine eelkõige tulevikule. Minevikust võtame kaasa vaid väärtusliku ja meie arvates vajaliku kogemuse. Vaade homsesse on ettevõtte arengu seisukohalt äärmiselt oluline, sama ka inimese seisukohalt – me ei saa minevikku muuta…, kuid tulevikku saame mõjutada, kui me seda ise tahame. “Pole oluline kui raske oli minevik. Sa saad uuesti alustada – Budhha”

Coachingu protsess ise on:

1) hinnanguvaba – coach ei anna oma hinnangut, ta ei õpeta, ta ei lahenda probleeme, ei ole kosultant, instruktor, ekspert.

2) olen coachina potentsaali leidja koos kliendiga, eelkõige rajal hoidja eesmärkide saavutamiseks.

3) olen inspireerija, kuulaja, küsija. Aitan eesmärke täpsustada läbi õigete küsimuste esitamise. 

Mind on coaching õpetanud kuulama ja kuulma klienti ehk siis 110% kohalolemist ja keskendumist, pannes tähele igat “korduvat” sõna või teemat. Kasutades kliendi ressursse ja minu coachingu meetodeid – leiame kliendi jaoks parima lahenduse.

Iga kohtumine on uudne ja erakordne, kindlasti õppetund ka mulle. Me oleme rajal koos, üks ühel pool teed, teine teisel pool – ja liigume üheskoos tuleviku suunas. Saan olla oma oskustega toeks kliendi teekonnal ja aidata maailmas midagi ära teha, kasvõi väike samm korraga.

Tagasiside Coachingule

Pean tunnistama, et olin algselt lahenduskeskse coachingu osas veidi skeptiline ning ei osanud sellest suuri muutusi ja edusamme näha. Kuna varasem kogemus puudus, olin valmis proovima, mida see endast tegelikult kujutab. Kohe alguses oli minu jaoks kõige üllatavam tõsiasi, kui palju me oleme harjunud saama hinnanguid enda mõtete või seisukohtade üle. Seetõttu oli esmapilgul ka harjumatu oma mõtteid lahti harutama hakata, sest üllatus-üllatus – mingisuguseid hinnanguid sinu mõtetele coach ei anna. Meie coachingu sessioonid kestsid tavapäraselt pool tundi ning juba pärast esimest korda tekkis sisemuses selline huvitav iseteadlikkuse tunne, midagi justkui hakkas iseenda jaoks selginema. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkasid coachingu sessioonid saama justkui energiasüstideks. Algne probleem, mis esimesel korral paberile sai kirjutatud, tundus hiljem juba täiesti naeruväärsena. Ma hindan coachingu puhul kõige enam seda põhimõtet, et kõik vajalik eesmärkide ja unistuste saavutamiseks on juba sinu sees olemas. See tuleb lihtsalt õigete küsimuste abil üles leida. Võin öelda, et lahenduskeskne coaching ei muutnud minu mõtteviisi konkreetselt läbitud teema juures, vaid palju laiemalt. Kõik eesmärgid on tunduvalt käegakatsutavamad, kui me enda hirmudest suudame mööda vaadata ja õpime maksimaalselt ära kasutama enda tegelikku potentsiaali.
Heleen
Endine kolleeg